UBYTOVANIE

Ponúkame Vám ubytovanie len 10 km od centra Banskej Bystrice v prekrásnej prírode na úpätí pohoria Nízkych Tatier v Selčianskej doline v  lokalite Čachovo. Náš penzión ponúka 3 izby, jedna izba dvojlôžková a dve izby trojlôžkové. Každá izba je vybavená toaletami, sprchovým kútom, televíziou a chladničkou. V penzióne nájdete aj spoločenskú miestnosť s televíziou, pripojením na internet, krbom a kuchynkou,  kde  vám umožníme vlastnú prípravu jedál. Vonku pri objekte je vonkajšie sedenie s ohniskom.

 

ZIMNÉ ŠPORTY

Štyri lyžiarske vleky vzdialené iba 100 m od penziónu s každodennou úpravou a s možnosťou večerného lyžovania . Prístupné klzisko pre korčulovanie a ľadový hokej a pre priaznivcov bežeckého lyžovania nájdete v Čachove a okolí počas zimnej sezóny stále upravené lyžiarske bežecké trate.
LETNÉ ŠPORTY

Pre Vaše pohodlie potrebujete miesto, kde si môžete v kľude odpočinúť alebo aktívne oddýchnuť pri športovaní. V rámci našich služieb Vám ponúkame možnosť športového vyžitia pri volejbale, futbale, tenise alebo možnosť vyjsť si na bicykli do okolia.

 

TURISTIKA

Čachovo je vhodné východiskové miesto pre pekné prechádzky po turistických chodníkoch ako aj  cyklistické túry na Donovaly, Španiu Dolinu, Staré Hory, Baláže, Kalište alebo prechádzky v blízkom okolí peknou prírodou Nízkych Tatier.

 

OKOLIE

Banská Bystrica
Dominantou Banskej Bystrice je dnes nádherne zrekonštruované Námestie SNP a priľahlé Námestie Štefana Moyzesa s Hradným areálom. Na Námestí SNP sa nachádza viacero historických skvostov, medzi ktoré určite patri Beniczkého dom s nádherným renesančným portálom, mestská radnica z roku 1500, ktorá patrila v minulosti ťažiarovi V. Muhlsteinovi či budova Stredoslovenského múzea, nazývaná aj Thurzov dom kde mala centrálu thurzovsko-fuggerovská spoločnosť. Jedným z najväčších turistických lákadiel je takmer 35 metrov vysoká Hodinová veža, kde kedysi bola mučiareň a väznica. Veža je známa aj pod názvom Šikmá.

Harmanec
Medzi najvyhľadávanejšie miesta patrí Harmanecká jaskyňa v Hornom Harmanci, v malebnom prostredí Kremnických vrchov. Jaskyňa je zimoviskom deviatich druhov netopierov a jej Dóm pagôd s mohutnými stalagmitmi ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky.

Špania Dolina
Jedným z najväčších bonbónikov regiónu je bývalá banícka obec - Špania Dolina. Vďaka nálezom medi s bohatou prímesou striebra sa stala známou po celej Európe. Jej zašlú slávu dodnes pripomínajú štôlne, kostol z roku 1254, ale aj fragmenty banského vodovodu, ktorý slúžil svojmu účelu viac ako štyristo rokov a jeho dĺžka dosahovala až 40 kilometrov.

Slovenská Ľupča
Hrad Slovenská Ľupča, z prvej polovice 13. storočia, ktorý bol v minulosti domovom takmer všetkých uhorských panovníkov. K najzaujímavejším lákadlám hradu patria jeho pôvodné múry, 45 metrov hlboká studňa, mučiareň, kamenný portál z roku 1610 a štvorcová veža Donjon.

Banská Štiavnica
Treba pripomenúť, že Banská Štiavnica je najstaršie a najvýznamnejšie banské mesto Slovenska, kde bola v 18.storočí najväčšia ťažba striebra v celej Európe. Navyše, v roku 1761 tu bola otvorená najstaršia technická vysoká škola na svete - Banícka akadémia.

Kúpeľné mestá
Neďaleké kúpeľné centrá Sliač, Kováčová, Brusno zvyšujú atraktívnosť blízkeho okolia penziónu a Selčianskej doliny Čachovo.